Animacja

Serdecznie zapraszamy na szkolenie prowadzone przez ginekologów i fizjoterapeutów:

G. Surkont, E. Wlaźlak, B. Burzyński, M. Knapik, Mi. Wolicka

UROGINEKOLOGIA W PIGUŁCE

DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH

USG uroginekologiczne
Nowoczesna pessaroterapia
ĆWICZENIA PRAKTYCZNE „HANDS-ON" Z PUNKTU WIDZENIA GINEKOLOGA I FIZJOTERAPEUTY

Poddębice, wiosna 2023 r.

 

Zakres tematyczny

  • DIAGNOSTYKA UROGINEKOLOGICZNA Z PUNKTU WIDZENIA GINEKOLOGA I FIZJOTERAPEUTY

      - Wywiad uroginekologiczny,
      - Badanie uroginekologiczne,
      - Usg uroginekologiczne 2D i 4D.


  • LECZENIE NIEOPERACYJNE W UROGINEKOLOGII

      - Pessary,
      - Tampony PVA,
      - Fizjoterapia uroginekologiczna.


  • ĆWICZENIA PRAKTYCZNE „HANDS-ON" Z PUNKTU WIDZENIA GINEKOLOGA I FIZJOTERAPEUTY

      - Diagnostyka uroginekologiczna:
            - wywiad uroginekologiczny,
            - badanie uroginekologiczne,
            - USG uroginekologiczne 2D i 4D.

      - Leczenie nieoperacyjne:
          - dobór i przymiarka pessara lub tamponu,
          - fizjoterapia uroginekologiczna.



Wykładowcy


Szkolenie będą mieli przyjemność poprowadzić dla Państwa doświadczeni lekarze ginekolodzy i fizjoterapeuci uroginekologiczni:


  • GRZEGORZ SURKONT

    Dr hab. n. med. GRZEGORZ SURKONT
    specjalista ginekolog–położnik


    Ponad 20 lat doświadczenia w pracy z pacjentkami z dziedziny uroginekologii, leczenia menopauzy oraz diagnostyki (między innymi USG) i leczenia operacyjnego chorób uroginekologicznych i ginekologicznych, w tym nowotworowych.

    Prezes Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa w latach 2019-2021 oraz 2022-2025.

    Wieloletni pracownik Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Koordynator Oddziału Ginekologii i Uroginekologii w Poddębicach, gdzie operuje pacjentki. Diagnostykę i leczenie nieoperacyjne uroginekologiczne oraz ginekologiczne prowadzi w Specjalistycznych Gabinetach Dermed w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 48.

    Jest autorem ponad stu publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i medycznych, w tym wielu o zasięgu międzynarodowym, współautorem wielu rozdziałów do książek dla studentów i lekarzy. Współautor wykładów, warsztatów, prezentacji wyników badań naukowych. Prowadzonych na licznych kongresach w Polsce i na całym świecie. Współautor wielu rekomendacji uroginekologicznych Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

    Kilkanaście lat doświadczeń w organizacji i prowadzeniu kongresów i szkoleń w Polsce wraz z polskimi i zagranicznymi specjalistami.

     
    Zakres działań

    · Leczenie pacjentek z nietrzymaniem moczu i z wypadaniem narządów miednicy mniejszej, dobór najbardziej optymalnego leczenia nieoperacyjnego (w tym nowoczesna pessaroterapia oraz specjalne tampony) - dobór odpowiedniego leczenia zachowawczego i operacyjnego indywidualnie dla pacjentek w zależności od objawów i uszkodzeń anatomicznych.

    · Kwalifikacje do operacji uroginekologicznych wraz z kompleksową diagnostyką uroginekologiczną w tym USG uroginekologiczne 4D, pozwalające udokumentować uszkodzenia w obrębie mięśnia łonowo-odbytniczego (diagnostyka uszkodzeń - ang. avulsion of m. puborectalis).

    · Kompleksowa diagnostyka i leczenie pacjentek po nieudanych operacjach uroginekologicznych.

    · Diagnostyka przed fizjoterapią uroginekologiczną w celu wykrycia błędów i ograniczeń.

    · Wykonywanie szerokiego zakresu operacji ginekologicznych i onkologicznych.

    · Wykonywanie operacji uroginekologicznych wg standardów światowych po wielu latach szkoleń w renomowanych ośrodkach uroginekologicznych na świecie.

    · Liczne szkolenia zagraniczne w USA (Harvard University, Boston Medical University Center: Prof. D.H. Nichols*, Prof. J.O. De Lancey, Prof. E. Kuligowska), Niemczech (Prof. E. Petri*, Prof. H. Koelbl, Prof. J. Kociszewski) i Australii (Prof. H.P. Dietz).



  • EDYTA WLAZLAK

    Dr n. med. EDYTA WLAŹLAK
    specjalista ginekologpołożnik


    Ponad 20 lat doświadczenia w pracy z pacjentkami z dziedziny uroginekologii i ginekologii, leczenia nieoperacyjnego i operacyjnego chorób uroginekologicznych i ginekologicznych, w tym nowotworowych.

    Sekretarz Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w latach 2019-2021 oraz 2022-2025.

    Wieloletni pracownik Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Koordynator Oddziału Ginekologii i Uroginekologii w Poddębicach, gdzie operuje pacjentki. Diagnostykę i leczenie nieoperacyjne uroginekologiczne oraz ginekologiczne prowadzi w Specjalistycznych Gabinetach Dermed w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 48.

    Jest autorką ponad stu publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i medycznych, w tym wielu o zasięgu międzynarodowym, współautorem wielu rozdziałów do książek dla studentów i lekarzy. Współautorką wykładów, warsztatów, prezentacji wyników badań naukowych prowadzonych na licznych kongresach w Polsce i na całym świecie. Współautorką wielu rekomendacji uroginekologicznych Zarządu Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

    Kilkanaście lat doświadczeń w organizacji i prowadzeniu kongresów i szkoleń w Polsce wraz z polskimi i zagranicznymi specjalistami.

     
    Zakres działań

    ·  Leczenie pacjentek z nietrzymaniem moczu i zaburzeniami statyki narządu płciowego (wypadanie macicy, pochwy) - dobór najbardziej optymalnego leczenia nieoperacyjnego (również nowoczesna pessaroterapia i specjalne tampony).

    ·  Dobór odpowiedniego leczenia zachowawczego i operacyjnego uroginekologicznego indywidualnie dla pacjentek w zależności od objawów i uszkodzeń anatomicznych.

    ·  Kompleksowa diagnostyka uroginekologiczna obejmująca między innymi wywiad uroginekologiczny, precyzyjne USG uroginekologiczne oraz kliniczne badanie uroginekologiczne i badanie urodynamiczne.

    ·  Kwalifikacje do operacji uroginekologicznych wraz z kompleksową diagnostyką uroginekologiczną (USG uroginekologiczne 2D i badanie urodynamiczne).

    ·  Diagnostyka i leczenie pacjentek z problematyczną przeszłością uroginekologiczną.

    ·  Diagnostyka przed fizjoterapią uroginekologiczną w celu wykrycia błędów i ograniczeń.

    ·  Wykonywanie szerokiego zakresu operacji ginekologicznych i onkologicznych.

    ·  Wykonywanie operacji uroginekologicznych wg standardów światowych po wielu latach szkoleń w renomowanych ośrodkach uroginekologicznych na świecie.

    ·  Liczne szkolenia zagraniczne: w Niemczech (Prof. E. Petri*, Prof. H. Koelbl, Prof. J. Kociszewski) i Australii (Prof. H.P. Dietz). 




  • BARTLOMIEJ BURZYNSKI

    Dr n. med. BARTŁOMIEJ BURZYŃSKI
    specjalista fizjoterapii

     
    Wykładowca Katedry i Kliniki Rehabilitacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, posiadający 15-letnie doświadczenie w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych. Autor algorytmu postępowania diagnostycznego i terapeutycznego z wykorzystaniem USG w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych (Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®). Propagator metody EMG biofeedback, elektrostymulacji oraz terapii manualnej w zaburzeniach dolnych dróg moczowych. Współtwórca i członek zarządu Sekcji Urologii Czynnościowej Rekonstrukcyjnej i Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Koordynator na Polskę Sekcji Rehabilitacji Mięśni Dna Miednicy International Urogynecological Association. Doradca Prezesa Krajowej Izby Fizjoterapeutycznej w zakresie fizjoterapii urologicznej, ginekologicznej i proktologicznej. Założyciel Centrum Urosilesia. Autor licznych wystąpień konferencyjnych w Polsce i za granicą. Autor licznych publikacji naukowych.




  • MICHALINA KNAPIK

    Mgr MICHALINA KNAPIK
    fizjoterapeutka

     
    Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej, urologicznej, proktologicznej. Prowadzi oddział Urosilesia Rybnik. W pracy z pacjentkami z zaburzeniami dna miednicy wykorzystuje ultrasonografię (Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®), elektromiografię, elektrostymulację, pessaroterapię oraz terapię manualną. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (Klinika Urologii w Zabrzu). Autorka publikacji naukowych oraz wystąpień na konferencjach naukowych.



     
  • MIROSLAWA WOLICKA

    Mgr MIROSŁAWA WOLICKA
    fizjoterapeutka


    Od 2017 roku prowadzi oddział Urosilesia Bielsko-Biała. Posiada 11-letnie doświadczenie w pracy zawodowej. W przeszłości wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (Katedra i Klinika Rehabilitacji). Zajmuje się fizjoterapią uroginekologiczną, urologiczną, proktologiczną. W pracy klinicznej wykorzystuje ultrasongrafię (Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®), elektromiografię, elektrostymulację, pessaroterapię oraz terapię manualną. Regularnie uczestniczy w sympozjach i konferencjach naukowych.

 


Harmonogram zajęć

ASPEKTY PRAKTYCZNE SZKOLENIA

  • Diagnostyka uroginekologiczna kliniczna i ultrasonograficzna z punktu widzenia lekarza i fizjoterapeuty, pozwoli spojrzeć w szerszy sposób na problemy pacjentów, dając więcej możliwości terapii. 

  • Zapoznanie się z praktycznymi uwagami na temat leczenia nieoperacyjnego, między innymi: pessaroterapii, tamponów oraz fizjoterapii wzbogaci Państwa warsztat terapeutyczny o nowe możliwości terapii.


Sobota

16:00 - 19:00 część teoretyczna - wprowadzenie do USG

16:00 - 16:15 Powitanie uczestników i omówienie spraw organizacyjnych

16:15 - 17:30 Wykłady prowadzone przez ginekologów

17:30 - 18:00 Przerwa kawowa

18:00 - 19:30 Wykłady prowadzone przez fizjoterapeutów

20:30 Kolacja z wykładowcami
(dodatkowo płatna)


Niedziela

8:15 - 8:45 Powitanie, instruktarz

8:45 - 13:00 Praca z usg w grupach maksymalnie 6-osobowych

  • W celu jak najdokładniejszego przekazania wiedzy każdy uczestnik będzie miał możliwość (wraz z ginekologiem i fizjoterapeutą) zbadania innego uczestnika po wcześniejszych uzgodnieniach (30 minut na każdego uczestnika).

  • W trakcie hands-on niebadani uczestnicy mają możliwość obserwacji badania uroginekologicznego i badania USG miednicy mniejszej.

  • Każda grupa będzie miała okazję ćwiczeń z każdym instruktorem.


13:30 - 14:30 Obiad
(dodatkowo płatny)

14:30 - 16:00 Wykłady prowadzone przez fizjoterapeutów

16:00 - 16:30 Przerwa kawowa

16:30 - 18:00 Wykłady prowadzone przez ginekologów

18:00 Pozdrowienie uczestników, zakończenie kursu

 


Termin i miejsce szkolenia

Wiosna 2023 r.

 


Akredytacja

Szkolenie organizowane jest pod patronatem Sekcji Uroginekologicznej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, bez certyfikacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Szkolenie przeznaczone jest dla:

  • lekarzy (w trakcie specjalizacji oraz specjalistów ginekologii i położnictwa, urologii, proktologii, medycyny rodzinnej, rehabilitacji)
  • fizjoterapeutów
  • położnych

 


Opłaty

  • 1690 zł za część teoretyczną i część praktyczną – pierwszy i drugi dzień szkolenia (cz. I i II).
  • 1390 zł za część praktyczną – drugi dzień szkolenia (cz. II)*.

    * Część teoretyczna jest wprowadzeniem do części praktycznej. Istnieje możliwość uczestnictwa tylko w części praktycznej, tj. w drugim dniu szkolenia, w cenie 1390 zł.

Liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.

 

Konto

PKO BP II o. Łódź
44 1020 3408 0000 4602 0400 5492

W ramach opłaty zapewniamy:
- udział w szkoleniu,
- materiały ze szkolenia.

Dla uczestników szkolenia będzie możliwość zamówienia zestawu pessarów do przymierzania w preferencyjnej cenie.

 


Organizator

Pracownia Diagnostyki Ultrasonograficznej
Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej
I Katedra Ginekologii i Położnictwa
UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI

 


Partner organizacyjny

Centrum Medyczne „Być kobietą…” sc.
95-070 Aleksandrów Łódzki, Stare Krasnodęby 15 b
NIP: 732 215 85 55

 


Koordynatorzy

dr n. med. Edyta Wlaźlak
tel. 0- 502 626 675

dr hab. n. med. Grzegorz Surkont
tel. 0- 501 587 964

 


Zgłoszenie

Prosimy o wypełnienie zgłoszenia na kurs ➝ Formularz zgłoszenia na kurs

 

W celu ułatwienia zadawania pytań prosimy o wzięcie wskaźnika laserowego!!!




Polityka prywatności – RODO. Uroginekologia.info.pl © 2017. Powered by KJ.